Kupno używanego samochodu – zalety i wady

4 sie by wirtrans

Kupno używanego samochodu – zalety i wady

Każdy z nas pragnie spełnić marzenie o własnym aucie. Niestety, często zakup nowego pojazdu przekracza możliwości finansowe i w związku z tym należy szukać alternatyw. Jedną z nich jest kupno używanego samochodu – decyduje się na to bardzo duża liczba Polaków. Czy jest to dobra opcja? Sprawdźmy zalety i wady takiego rozwiązania!

Dlaczego kupno używanego samochodu to dobry pomysł?

Na decyzję o kupnie używanego samochodu wpływ ma najczęściej aspekt finansowy. Pojazdy z rynku wtórnego mogą być nawet kilka razy tańsze od tych prosto z salonu, co w praktyce oznacza spore oszczędności. Jeżeli więc nie dysponujesz gotówką i chcesz jak najszybciej zaopatrzyć się w auto – takie rozwiązanie, obok leasingu konsumenckiego lub firmowego, jest dla Ciebie najlepszą opcją.

Niskie ceny to jednak nie wszystko. Kupno używanego samochodu jest świetną opcją również dlatego, że na rynku wtórnym znaleźć można bardzo wiele modeli i marek – w każdym serwisie ogłoszeniowym publikowanych jest nawet kilka tysięcy ofert. Daje to ogromne możliwości związane z wyborem oraz szansę na to, że wśród wystawionych na sprzedaż samochodów znajdziesz ten wymarzony. Możesz także skorzystać z oferty jednego z wielu komisów, które oferują nie tylko korzystne ceny, ale również odpowiednie zabezpieczenie – możesz w ten sposób kupić np. Toyotę używaną z gwarancją.

Wady pojazdów używanych

Niestety, kupno używanego samochodu wiąże się również z pewnym ryzykiem. Na rynku wtórnym nie brakuje bowiem sprzedawców, którzy chcą ukryć wady oferowanego pojazdu i tym samym sprzedać go po wyższej cenie. Istnieje więc możliwość, że po jakimś czasie od zakupu auto przestanie być niezawodne i stanie się dla Ciebie przysłowiową skarbonką, która będzie generowała bardzo duże koszty związane z naprawami czy wymianą poszczególnych podzespołów. Problem ten jest niestety bardzo powszechny – nieuczciwi sprzedawcy nie tylko próbują ukrywać wady, ale również zataić wypadki, a nawet cofać liczniki, na co trzeba być bardzo uczulonym podczas finalizacji transakcji.

Jak więc nie dać się oszukać? Kupując używany samochód, warto przede wszystkim:

  • dokładnie sprawdzić historię pojazdu, którą znaleźć można na różnego rodzaju stronach internetowych;
  • wybrać się na miejsce zakupu z zaufanym specjalistą, który dokona dokładnych oględzin auta i wykryje wszelkie nieprawidłowości;
  • wybierać odpowiednie oferty albo udać się do cenionego przez klientów komisu, który w swojej ofercie posiada wyłącznie sprawdzone pojazdy.

Pamiętaj! Im więcej czasu poświęcisz na analizę ofert, tym większe będzie prawdopodobieństwo, że zainwestujesz w samochód, który spełni Twoje oczekiwania. Pośpiech nie jest wskazany – to zawsze zły doradca, który może doprowadzić do tego, że stracisz sporo pieniędzy.

Kupujesz używany samochód? Wybieraj sprawdzone komisy w Warszawie!

Chcąc uniknąć kupna używanego samochodu z wadami lub cofniętym licznikiem, warto korzystać z ofert zweryfikowanych sprzedawców. Możesz np. wybrać autoryzowany komis Toyoty w Warszawie, gdzie będziesz mógł wybierać spośród wielu pojazdów, a do tego otrzymasz gwarancję. To najlepszy sposób na wyeliminowanie ryzyka związanego z zakupem samochodu z rynku wtórnego.