Studenckie przeprowadzki w Krakowie – jaką opcję wybrać?

23 wrz by wirtrans

Studenckie przeprowadzki w Krakowie – jaką opcję wybrać?

Bardzo liczną część mieszkańców Krakowa stanowią studenci. Zdecydowana większość z nich pochodzi z innych miast, co zmusza ich do wynajmu mieszkania czy pokoju. Wiąże się z cyklicznymi przeprowadzkami. Jak to zrobić, aby koszt za bardzo nie nadwyrężył już i tak ograniczonego, studenckiego budżetu?

Przeprowadzka w wersji studenckiej

Studia wiążą się nie tylko z nocnym uczeniem się przed sesją, godzeniem pracy z zajęciami czy imprezami ze swoimi znajomymi. Jeśli jesteś z innego miasta, pewnie już wiesz, co oznaczają przeprowadzki często nawet raz w roku. Jest to spore utrudnienie, które pochłania mnóstwo czasu – dobrze więc, żeby przynajmniej nie pochłaniało dodatkowych pieniędzy.

Niestety, czasem zaskakuje nas ilość rzeczy, które nagle musimy przewieźć – wszystkie ubrania, buty, mnóstwo książek i materiałów z uczelni, własna pościel czy jakieś naczynia. Bardzo często dochodzi do tego jeszcze jakiś regał albo stolik, czasem komoda, lustro czy lampa. I jak się z tym wszystkim zabrać, nie mając własnego auta lub mając jedynie zwykły samochód osobowy?

Firmy oferujące przeprowadzkę

Wynajem takiej firmy nie jest złym pomysłem, jednak przy zwykłej studenckiej przeprowadzce, gdy nie masz własnego łóżka, meblościanki telewizora i innych wielkogabarytowych rzeczy jest trochę bez sensu. Dodatkowo, wynajem ekipy przeprowadzkowej razem z transportem będzie bardzo drogie, szczególnie na kieszeń studenta i w tak dużym mieście, jakim jest Kraków. Czy jest jakaś tańsza alternatywa?

Wynajem busów w Krakowie

Jeśli tylko Ty albo ktoś z Twoich bliskich znajomych posiada prawo jazdy, możesz bez problemu wynająć busa. Spokojnie zmieścisz do niego wszystkie walizki i torby, ponieważ są one przystosowane do transportu dziewięciu osób i posiadają pojemne bagażniki. Nie zapłacisz wtedy tak dużo jak za firmę przeprowadzkową i ogromny samochód dostawczy, którego nie wykorzystasz. Możesz go wynająć na jeden lub kilka dni, w zależności od Twoich potrzeb. Wynajem busów w Krakowie to naprawdę świetna sprawa dla studentów, a przykładowy cennik wynajmu busów jest tutaj.