Parkingi w Katowicach – porównanie

20 wrz. by wirtrans

Parkingi w Katowicach – porównanie

Lotnisko w Katowicach – Pyrzowicach jest jednym z najprężniej działających portów lotniczych w całej Polsce. Nic więc dziwnego, że w jego pobliżu znajduje się ponad dwadzieścia parkingów! Jak wybrać najlepszy z nich, aby w trakcie służbowej czy prywatnej podróży nie martwić się o swój samochód? Czym różnią się one między sobą i czy transport na lotnisko autem to na pewno dobry pomysł? Sprawdź nasze porównanie!

Transport na lotnisko autem – plusy i minusy

Na szczęście na wszystkie porty lotnicze w Polsce można już bez problemu dojechać środkami transportu publicznego. Jednak busy i pociągi często miewają opóźnienia, nie pozwalają także na komfortową podróż z dużą ilością walizek i toreb, małymi dziećmi czy osobami starszymi lub niepełnosprawnymi. O ile pociągi oferują przystępne ceny biletów i dodatkowe zniżki, o tyle koszt transportu na lotnisko busem może wynieść nawet kilkadziesiąt złotych od osoby.

Na odpowiedni przystanek czy dworzec kolejowy trzeba także dojechać, więc jeśli nie mieszkasz w mieście, w którego obrębie znajduje się lotnisko, takie rozwiązanie będzie generowało dodatkowe koszty, stres i stracony czas na przesiadki czy oczekiwanie. To właśnie z tych powodów najlepiej zdecydować się na transport na lotnisko własnym lub firmowym samochodem. Gdzie go jednak zostawić, aby podczas upragnionych wakacji czy spotkań biznesowych nie martwić się o jego stan?

Parking – Lotnisko Pyrzowice

Sam fakt, że w pobliżu lotniska Katowice – Pyrzowice znajduje się ponad dwadzieścia parkingów świadczy o jego rosnącym udziale w transporcie pasażerskim w Polsce i Europie (w zeszłym roku było to prawie cztery miliony osób!). Czym zatem powinien się charakteryzować odpowiedni parking? Lotnisko Pyrzowice, w porównaniu z innymi i tak oferuje wysokie standardy.

Odpowiedni parking powinien być przede wszystkim strzeżony przez dwadzieścia cztery godziny siedem dni w tygodniu, posiadać czynny monitoring i oferować dodatkowo pełny zakres ubezpieczenia. Standardem stał się również bezpłatny transport z parkingu na teren portu lotniczego. Dodatkowym atutem będzie posiadanie przez parking poczekalni oraz skrzynki depozytowej.

O ile niemal wszystkie parkingi oferują monitoring, ubezpieczenie pojazdu czy bezpłatny transfer, o tyle z poczekalnią i skrytką depozytową robi się już problem. Niektóre parkingi są oddalone od lotniska nawet o 1,5 km, co wydłuża czas dotarcia na lotnisko i jest mniej komfortowe.

Atmosfera Parking – Lotnisko Pyrzowice

Nasze zestawienie bezprecedensowo wygrał parking Atmosfera, ponieważ znajduje się najbliżej lotniska (jedynie 100 metrów!), posiada wszystkie niezbędne zabezpieczenia i udogodnienia, a dodatkowo oferuje renomowaną restaurację, w której można zjeść pyszny posiłek przed podróżą.