Jak przetrwać na rynku transportowym

25 sie by wirtrans

Jak przetrwać na rynku transportowym

Sytuacja gospodarcza w naszym kraju nie jest obecnie na tyle dobra, aby uwarunkowania ekonomiczne sprzyjały rozwojowi przedsiębiorstw. W szczególnych tarapatach znajduje się branża transportu osób, gdyż na fali głośnych katastrof krajowe ustawodawstwo zmierza w kierunku nakładającym kolejne bariery na przewoźników. Aby przetrwać te trudne czasy konieczne jest dziś świadczenie najpopularniejszych usług, na które popyt od dawna nie maleje, a jedynie rośnie.

Pierwsza z nich to wynajem busów osobom prywatnym oraz grupom zorganizowanym. Oczywiste jest, iż wiąże się to z dużymi inwestycjami w nowe samochody, jednak trzeba mieć na uwadze, iż nie są potrzebni nowi kierowcy, a busy na pewno na siebie zarobią. Dlaczego pomimo niekorzystnej sytuacji wynajem jest dobrą opcją? Ponieważ w społeczeństwie zachodzą zmiany, a ludzie uświadamiają sobie, iż posiadanie auta jest już zbędne. Lepiej jest coś wynająć, gdy tego potrzebujemy, dzięki czemu nie ponosimy kosztów utrzymania auta. Drugą usługą, która pozwoli wyjść na prostą to transfery lotniskowe.

Jeśli do tej pory przewoźnik nie miał w ofercie linii na najbliższe lotniska to powinien je jak najszybciej otworzyć. Dzisiaj wiele osób podróżuje samolotami, a transport publiczny nie zawsze współgra z rozkładem lotów. Trzeba jednak pamiętać, iż regularne linie na lotnisko i z powrotem to powinny być jedynie podstawą. Należy bowiem zaoferować coś także zamożniejszym klientom, dla których liczy się oszczędność czasu i wygoda podróży. Dla takich osób niezbędne jest wprowadzenie transferów door to door, czyli bezpośrednio z pod konkretnego miejsca.